148Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

SESLİCHAT'LERDE Kİ PEMBE DİZİ FURYASI

   Makalemin başlığının biraz komik göründüğünün farkındayım , ama zaten biraz komik görünsün ve dikkat çeksin diye bunu seçtim. Aslında makaleyi okumaya devam ettikçe konunun o kadarda komik olmadığını eminim sizlerde anlayacaksınız. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki makalemde anlatmak istediklerimde kesinlikle seslichat platformunu suçlama gibi bir gaye yoktur zira bahsedeceğim konu insanların kendi hatası, kaybı ,ayıbı yada mutluluğu, huzuru ve kazancıdır . bu makalemde sizlere seslichatler de ki aşklardan bahsedeceğim. Bu konu seslichat sitelerinin sohbet odalarında da tartışma konularının başında gelen bir konudur . Hep birisi sanalda aşk var mıdır yok mudur gibi saçma sapan bir soruyla başlatır konuyu sonrası bilende bilmeyende bir şeyler söyler ama bir sonuca varılamaz. Aslında bu konunun tartışılacak bir yanı yoktur çünkü Aşk insana özgü bir şeydir ve insanların bulunduğu her yerde her ortamda olabilir. Bu kadar basit bence .

Sanala ilk başladığım yıllarda benden önce başlamış olanların uyarılarını duyardım hep , ‘’ Aman sanalda aşık olma ‘’ falan gibi öyle bir anlatırlardı ki inanın aşık olmaya tövbe ederdiniz. Evet önceki makalelerimin birinde sanal alemde dikkatli olunması gerektiğini bende söylemiştim ama aşk konusunda değil seçicilik konusunda. Çünkü sanal alemde özelikle de seslichat platformlarında insanları tanımak real hayatınızda tanımaktan daha zordur bu kaçınılmaz bir gerçekliktir. Zira real hayatınızda gördüğünüz insanı kafanızda tasfir edebilme imkanına sahip oluyorsunuz . Giyiminden kuşamından , hareketinden ,tavırlarından kısacası yaşayış şeklinden onla hiç konuşmasanız dahi karakter kimliği hakkında size bilgiler verebiliyor. Ama real hayatta bile elimizde böyle görsel imkanlar olmasına rağmen hangimiz yanılmıyoruz ? Hangimiz zaman zaman yanlış seçimler yapmıyoruz ? bunda sanal alemin suçu nedir ? Bence bunda sanal alemin dolayısıyla seslichat platformlarının hiçbir suçu yoktur . İnsan sanal da yada realde yanlış bir seçim yaptıysa bu kendi hatasıdır. Ama seslichat platformlarının kaçınılmaz bir gerçeği daha vardır ki oda bir çok insan kendini olmadığı bir kişi gibi gösterebilir ve bu diğerleri için yanıltıcı olabilir. O zaman ne yapmalı daha seçici olmalı bazı konularda karar verirken aceleci davranmamalıdır. Aslında işin özü şudur bence sanal alemde insanlar real hayatlarındaki karakter kimlikleriyle hareket etseler hiçbir sıkıntı olmayacak, sanalı da kimse suçlamayacak. Kimse kusura bakmasın bu gün ablam, abim, kardeşim, dediği biriyle yarın aşk hayatı yaşayan birini bunu yaparken gördükten sonra ona her ne konuda olursa olsun güvenen insan bence hatayı kendinde aramalıdır. Bunda ne seslichat'lerin ne de orayı yöneten kişilerin suçu yoktur. Bu tamamıyle insanın karakterine bağlı bir durumdur.

   Demek ki her seviyorum diyene aldanmamalı her güzelim yakışıklıyım diyene de inanmamalı. Öyle ki mesleklerde dahi yanılıyor yanıltılıyor olabiliriz. Ama dediğim gibi suçu önce kendimizde aramalıyız. Durduk yere kimseyi suçlamanın verilmiş ve verilen bir emeğe saygısızlık yapmanın da alemi yoktur.

 

www.seslimavi.com

    BaRuT

Yazar :
25 Kas 2017
1472 Görüntüleme

Tags:


Gönder
/home/seslimavicom/public_html/sitemap.xml dosyasiyaziabilir degil