210Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Sesli chat Sesli Sohbet Siteleri hakkinda bilgi ve Tavsiye edilen Örnek Site

 

Bugün sizlere sesli chat sesli sohbet sitelerinde sosyalleşmek hakkında naçizane fikirlerimi beyan etmek istedim… Bazılarınızın sosyal hayat deyince her zaman reel aklına gelebilir lakin sosyalleşme eğer doğru kullanılır ise sesli site lerde de oluşturulabilir.

Önceden internet ve haberleşme bu kadar yaygın değilken insanlar daha bilinçli ve bilgiliydi. Çünkü televizyon ve diğer asosyal maddelere bu kadar bağımlılığımız yoktu. Sokakta sohbetler, bilgi alışverişleri olurdu. Her akşam ya misafir ağırlanırdı ya da misafirliğe gidilirdi. Tüm bunlar büyük bir bilgi zinciri oluşturur ve bir bilgi bilen var ise tüm mahalle, köy ve hatta tüm ilçe o bilgiye ulaşırdı öğrenirdi. Birisi farklı bir şehir/ülke gidip geldiğinde oranın güzelliklerini, kültürünü ve ortamını öğrenmek için kahvede veya sokakta “yediğin sana kalsın gördüklerini anlat” denilirdi.

 

 Şimdilerde durum çok farklılaştı. Başka bir yere ziyarete giden orada yediklerini fotoğraflıyor. Gittiği yerin ne tarihini, ne kültürünü umursamıyor. Zaten umursasa bile geldiğinde anlatabileceği ne kahve kaldı ne de misafirlikler. Televizyon konusuna hiç girmek istemiyorum bile. Kültürümüzü bu kadar asimile eden ve baltalayan başka bir düşman olamaz. Misafirliğe gitmeyi, misafir ağırlamayı unutturdu. Kültür ve ahlakımızı değiştirip bizi bozdu. Ahlaksızlığı normalleştirerek yeni nesillerin ahlaksızlığı normal görmesini sağladı.

 

Bu konular sayfalarca yazılsa bile bitmez ama ben yine anlatmak istediğim esas konuya dönmek istiyorum. Sesli Chat siteleri;

 

Yukarıda özetle bahsettiğim bilgisizlik ve asosyal durumun içerisinde doğru kullanılarak hem bilgi hem de sosyalleşmeyi yükseltebilecek bir ortamdır sesli chat. Orada her ülkeden/şehirden bireyler farklı bilgi ve kültürü içermektedirler. Biz eğer sesli chat sitelerinde müzik çalıp resim göndermeyi bırakırsak, abazalığımız gereği orayı eş bulma aracı olarak görmez isek gerçekten çok faydalı bir durum oluşabilir.

 

 İşte burada devreye www.SesliMavi.Com sitesi girmektedir. Tüm bu anlattıklarımın bilincinde olan yönetim ve bilinçli kullanıcıları içerisinde barındıran SesliMavi bizi eski aranılan sosyalliğe ulaştırmaktadır. Eğer ki bir gün tüm sesli siteler Seslimavi’den örnek alıp bu konuda kendini bilinçlendirir ise işte o zaman tekrar bilgili ve kültürlü bireyler olmaya başlayabiliriz.www.seslimavi.com

aSiGüNeY

 

Yazar :
08 Oca 2018
823 Görüntüleme

Tags:


Gönder
/home/seslimavicom/public_html/sitemap.xml dosyasiyaziabilir degil