147Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Kendinizi Kesfedin DEGISTIREBILIRSINIZ!!!

 

  • Reiki, meditasyon veya yoga ile insanların nasıl rahatladığını düşündünüz mü?

  • İlaçsız sadece beyin gücümüz ile en kötü hastalıktan bile kurtulabilir miyiz?

  • “İnsanlar telefonu neden kullanırlar ki?” Marlo Morgan – Bir Çift Yürek

 

Somut olarak algıladığımız, üç boyutlu, uzayda yer kaplayan tüm fiziksel yapılara madde diyoruz. Eskiden madde, hava, ateş, toprak ve su olmak üzere dört kısma ayrılmıştı. Modern bilim ise maddeyi 118 adet temel elementler halinde sınıflandırmıştır. Zamanla bu elementlerin moleküllerden, moleküllerin de atomlardan oluştuğu anlaşıldı. Modern fizik atom altını keşfetti ve atomun elektron, nötron ve proton parçacıklarından oluştuğunu ortaya koydu. Daha sonra anlaşıldı ki maddenin temelindeki her somut tanecik daha küçük taneciklerden oluşmaktadır ve her oluşum, atomun en küçük parçacığı olarak bilinen “quant” taneciklerinin belli oranda yoğunlaşmasıyla meydana gelmektedir. Işık, ses, madde gibi görebileceğimiz, algılayabileceklerimizin yanında, duygu, düşünce gibi enerjiler ve hissedebileceğimiz her şey buna dâhildir.

 

Bu durumu fizikçi Nick Herbert şöyle açıklamaktadır: “Dünya, sadece yüzeysel baktığımız zaman madde görüntüsü veren, aslında durmaksızın akan bir dalga çorbasıdır”. “Olanlarla olacakları bizler gözlem aletlerimizle belirtmekteyiz” diyen Bohr’a, John Wiheler “Bizler sadece gözlemci değiliz, olanları anlatma hakkımız olduğu gibi, oluşturan da yine bizleriz” diyerek, Bohr’un bu görüşüne katılmaktadır.

 

Einstein’in rölativite teorisine göre, quant denilen titreşimler, o maddenin cinsine göre titreşimler topluluğu olarak canlanma bulur. Gene bahsedilen teoride madde ve enerji bir birine dönüşebilir. Enerji çok hızlı hareket eden bir madde veya madde çok yavaş hareket eden bir enerjidir. Yani aradaki tek fark hızdır. Hız arttıkça hacim küçüleceğine göre, hızlı hareket eden yavaş hareket edene göre daha konsantredir.DeNNiS www.seslimavi.com

Yazar :
21 Kas 2017
956 Görüntüleme

Tags:


Gönder
/home/seslimavicom/public_html/sitemap.xml dosyasiyaziabilir degil