168Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Kendinizi Kesfedin DEGISTIREBILIRSINIZ!!!3.bölüm

Daha önceki yazılarımda size karma felsefesinin girişini anlatmıştım. Şimdi biraz daha derinlere inelim. Öncelikle matrix filminin felsefesini derinlemesine bir düşünelim. Karma felsefesini farklı bir bilim kurgu ile kurgulayıp sunan bir film olan Matrix’ten örneklerle anlatmaya çalışayım. Düşünün; aslında bizlerin şuanda hayat dediğimiz şeyin sadece bir rüya olduğunu ve aslında gerçek bizler uzayda uyuyan bir beyinden ibaret olduğumuzu… Bu uyuyan gerçek biz olan beyini bu yazımda baş harfi büyük olan “Evren” olarak kelimelendireceğim. Dünyada yani rüyada bizlerin hayatımız diye yaşadığımız bu çizgiyi aslanda uyuyan beynimiz (Evren) yönetiyor. Bizler eğer doğru enerji ile bizim hayatımızı rüya olarak yönlendiren beyne ulaşmayı sağlar isek istediğimiz şekilde hayatımızı yönlendirebiliriz.

 

Burada bir parantezle başka bir konuyu anlatıp tekrar geri döneceğim. Lucid rüya denilen tabir yüzyıllardır uygulanan bir rüya yönlendirme taktiğidir. Özetle anlatmak gerekir ise belirli teknikler kullanılarak rüyada olduğunuzu fark ediyorsunuz ve sonrasında rüyanızda yapabileceklerinizin sınırı olmuyor. Neyi hayal ediyorsanız rüyanızda yapabiliyor ve istediğiniz yerde olabiliyorsunuz.

 

Geri konumuza dönecek olursak Evrenin görmüş olduğu rüya yani bizim hayatımız, lucid rüyalardaki gibi hayal gücümüz ile düzensizce yönlendirilebilecek kadar basit değil. Çünkü bizlerin beyin gücü ve kapasitesi Evrenin yanında mikroskobik kalır. Bu sebeptendir ki Evrenin rüyasında mantıksızlık ve düzensizlik yok denecek kadar azdır. Evrenin yani gerçek beynin gücü mantıksızlıklara ve düzensizliklere izin vermez.

 

Evrenin gördüğü rüyayı yani hayatımızı nasıl yönlendirebiliriz? Bunu lucid rüya görmek için yaptığımız teknikleri kullanarak yapamayız lakin başka yollar ile yapmak mümkündür. Bizlerin gördüğü normal rüyalar bilinçaltımızın ve psikolojik durumumuzun bir yansımasıdır. İşte buradan yola çıkarak Evrenin gördüğü rüyayı yönlendirebilme taktikleri geliştirebiliriz. Pozitif enerji gönderme kavramı işte tam buradan gelmektedir. Evrene gönderdiğimiz pozitif enerji Evrenin görmüş olduğu rüyayı yani bizim hayatımızı pozitif yönde yönlendirecektir. Yaşadığımız hayatımızda yani Evrenin görmüş olduğu rüyada başımıza gelen anlık olumsuzluklarda eğer bizler enerjimizi düşürür ve negatif bir hale bürünür isek işte o zaman Evren daha da negatife sürüklenerek hayatımızı daha beter bir hale sokacaktır.

 

İnsanlık tarihinde gelmiş geçmiş din ve inanışlara bakacak olursak hepsinde bu felsefenin yansımalarını görebiliriz. Hepimizin bildiği ve yaşamaya çalıştığı İslam Dininden örnekler ile bu konuyu birlikte irdeleyelim. İslam Dininde bir şeyin olmasını istediğimizde dua ederiz. Allah’a güvenerek içimizi ferah tutar ve dualarımızın karşılık bulacağına inanırız. Bu felsefeye bakacak olursak Evrene pozitif olarak olmasını istediğimiz şeyleri aktarmaya çalışırız. Bunun olacağına inanarak enerji yoğunluğu oluşturur ve Evrenin rüyasında istediğimiz şeyleri görmesini sağlarız. Yani hayatımızı biz yönlendiririz. Yine aynı mantık çerçevesinde hangi durumda olursak olalım İslam Dini bize şükretmemizi ve Allah’a sığınmamızı söyler. Bir üstteki paragrafın son cümlesinde de belirttiğim gibi bu felsefede de olumsuz bir durumda negatif olmamak gerekmektedir.

 

Tüm bu bilgiler ışığında şundan emin olmalıyız ki hayatımızı biz kendimiz yönetmekteyiz. Mevlana’nın dediği gibi “Gül düşünürsek gülistan, Diken düşünürsek dikenlik” oluruz. Ne olacağımıza şimdi bizler karar verelim…

DeNNiS

www.seslimavi.com

Yazar :
22 Kas 2017
1087 Görüntüleme

Tags:


Gönder
/home/seslimavicom/public_html/sitemap.xml dosyasiyaziabilir degil