198Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

DeNNiS'in Güncesi

Sever misiniz bilmiyorum ama bugün sizlere Yunan Mitolojisinden bir mit anlatmak istiyorum...

Hani seste eko olayı var ya, o nereden geliyor? Tabi Harbi Kenan’in programlarla veya harici ses kartıyla yaptığı “Denis is is is” demesi gibi değil, doğada mağaralarda ormanlarda dağlarda doğal olarak olan eko'dan bahsediyorum... Tabi bu yapay eko olayına sonra gireceğim çünkü OLURYA’yı bu konuda es geçmek istemem…

Echo bir nymph (yani Nemf yani "Peri")'dir. Echo çok güzel sesi olan br peri idi. Narcissus ise bir ölümlüdür ama doğduğunda bir kehanet söylenmiştir. Narcissus kendini asla görmemelidir ancak bu şekilde çok uzun ve mutlu bir ömür sürebilecektir.

Neyse gel zaman git zaman bizim perimiz Echo, Narcissus'u görür ve çok hoşlanır. Uzaktan takip eder ve hep onu izler. İçerisinde kavuşamayacağını bile bile her anında onu düşünür ve onu görür. Tabi doğa kanunu gereği içindeki kıvılcım da git gide büyüyerek sevgi ve daha da zamanla Aşk’a dönüşür.

Echo o kadar âşık olmuştur ki aldığı nefeste bile Narcissus’u hissetmeye başlar. Bu karşılıksız aşk onu içten içe yok etmeye başlamıştır. Echo artık şarkı söyleyemez ve konuşmayı bile unutur. Artık sadece kendisine söylenenleri tekrar edebilen bir hale dönüşür. Zamanla tekrar edebilmeyi bile beceremez hale gelir ve söylenen son kelimeyi söyleyebilecek bir hale gelir. İşte günümüzdeki EKO’dur. Echonun bu halini görenler Narcissus’u tanrılara şikâyet ederler. Tanrılarda bir gün Narcissus av sonrası elini yıkarken nehirde yansımasını kendisine gösterirler. Narcisssus o yansımaya o kadar hayran kalır ki gözünü ayıramaz ve kendisine âşık olur. Günlerce hiçbir şey yemeden kendisi izleyerek orada ölüme terk olunur.  Çevredekiler Narcissus’un ölüsünü gördüklerinde yakmak için odun toplamaya giderler ama döndüklerinde cesedin yerine bir “NERGİS” çiçeği vardır. Günümüzdeki Narsizm (kendine aşık olma) buradan gelir. (Ayrıca; belirtmeme gerek yok diye Narcissus’un İngilizcede Nergis anlamına geldiğini söylemiyorum)

İşte böyle bir durumda ben konuşmayı beceremeyecek hale gelmeden, içimdeki kıvılcımı daha da büyütmeden ve karşılıksız olan bu duyguyu büyütüp kor ateşlerde kavrulmadan SesliMavi’den ve herkesten bir süreliğine uzaklaştım. Sesli sohbet sitelerine kalitesiyle ve ailevi ortamıyla açık ara fark atan SesliMavi’ye verdiğim bu ara beni çok üzse de geri gelmenin heyecanının ve mutluluğunun hayalini kurarak bu üzüntümü mutluluğa çevirebiliyorum.

>>>  VELHASILKELAM; Ne ben eko olup konuşmayı unutacak hale geleyim, ne de benim gözümde kadupul çiçeği olarak gördüğüm kişi nergise dönüşsün…  (Her şeyi benden beklemeyin. Neden KADUPUL ‘a benzettiğimi de araştırıp siz bulun)

Dip Not: Düşündüm de siz araştırmazsınız o yüzden sayfalar dolusu anlatabileceğim KADUPUL seçimimi birkaç cümle ile özetleyeyim. Öncelikle fiyat konusunda paha biçilemez olmasını kenara koyuyorum. Kaktüsgillerden olan ve YILDA SADECE 1 KEZ gece yarısı açıp şafak vakti olmadan yok olan bu çiçek toplandığında da 4 saatten uzun süre sizinle kalamaz sanki KOTALI ve süreli bir rüya gibi. Çiçekçilerde bulamayacağınız bu güzelliği görmek istiyorsanız; DOĞUM GÜNÜNÜ bekleyecek, o kısıtlı sürenin tadını çıkartıp bir sonraki doğum gününe kadar veda edeceksiniz.

www.seslimavi.com

D e N N i S

Yazar :
11 Şub 2018
849 Görüntüleme

Tags:


Gönder
/home/seslimavicom/public_html/sitemap.xml dosyasiyaziabilir degil