168Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

---DELİKANLILIK NEDİR ?---

   Delikanlılık nedir sizce ? Her devir kitabının yazılmaya çalışıldığı bir konu mu ? Yoksa bir yaşam felsefesinin uygulanış biçimi mi? Yada günümüzün mafya dizilerinde anlattığı gibi gözükaralığın karşılığı mı?

   Bu konuda herkesin abartısız bir fikri vardır bu konuda ve uygulanış şekliyle ilgili. Tabii ortada birde bu işin kitabı ve o kitabın bir çok yazar talibi vardır. Herkes kendine göre yorumlar delikanlılığı . Kimine göre dürüstlüktür, kimine göre sorsan robin hood da delikanlıdır zenginden çalıp fakire veriyor ya. Anladığım kadarı ile delikanlılığın birinci kuralı fakiri gözetmekten geçiyor . Ama bir kısımda hırsızlığın delikanlıyı bozduğu konusunda hem fikir. Tabii bizim delikanlılarımız her milletin delikanlısından daha delikanlıdır sorsanız. Daha delikanlı olmak diye bir kavram varsa demek ki bunun kademeleride olmalı. Mesela meşhur Tatar Ramazan delikanlılığın hitlerinden biridir. Ve tabii günümüzün meşhur delikanlılarından Polat Alemdar. Ama bence bunlar delikanlılık küspesiyle gençlerimizi gayri meşru işlere özendirmenin adıdır. Hepsinin işleyiş şekilleri ayrı olsa da hepsinde bir vurdu kırdı ,silahlar , tabancalar ,bıçaklar vs..

   Ve böylelikle yozlaşmaya yüz tutmuş bir gençliği delikanlılık adı altında suça teşfikini her gün televizyon denen teknoloji harikası ekranlarımızdan gençlerimize aşılıyorlar. Kimsede kardeşim siz ne yapıyorsunuz en büyük delikanlılık efendiliktir, onurlu ve gururlu yaşamaktır demiyor. Ben nerden mi biliyorum ? Babam söyledi … Ve ben bunu uygulamaya çalışıyorum şimdiye kadarda bir zararını görmedim . Sizlere tavsiyem çocuklarınızı bu tür dizilerden uzak tutun , geleceğin Polat Alemdarını değil Atatürk’lerini yetiştirmeye çalışın… İşte o zaman delikanlı bir oğlunuz ve kızınız olmuş olur.  BaRuT

www.seslimavi.com

Yazar :
23 Kas 2017
1155 Görüntüleme

Tags:


Gönder
/home/seslimavicom/public_html/sitemap.xml dosyasiyaziabilir degil